Závěr školního roku ve znamení testů

Závěr školního roku ve znamení testů

Všichni to známe – ve finiši školního roku očekávají rodiče od svých potomků více zodpovědnosti při učení na písemky, ale ratolesti vnímají závěr roku jako období klidu po přijímačkách, očekávání blížících se prázdnin a „sladkého nicnedělání“ na výletě. Zpátky na zem! Jsou tu závěrečné písemné práce a navíc každoroční celorepublikové testování. Společnost SCIO a ČŠI zadaly povinné testy pro 5. a 9. ročníky z matematiky, českého a anglického jazyka. Žáci testy zpracovávali online a výsledky budou zveřejněny na webových stránkách školy. Čtvrťáci si v rámci přípravy na toto testování znalostí vyzkoušeli test z matematiky – pro změnu z projektu TIMSS. Ověřili si, jak své dosavadní matematické vědomosti umí uplatnit v nestandardních úlohách. Test zvládli na úspěšných 69 %.