Žádost o spolupráci

Vážení rodiče,
současná situace kolem pandemie bohužel nevypadá vůbec dobře. Při první vlně se nás většinou situace moc nedotýkala, já osobně jsem neměla v okolí nikoho, kdo by onemocnění Covid-19 prodělal. Proto mi vše kolem této nemoci přišlo "přehnané". Tato druhá vlna je však úplně jiná. Jen v naší obci k dnešnímu dni evidujeme 49 nakažených a já osobně mám kolem sebe už více osob, které prodělávají onemocnění Covid-19. Jejich průběh je z více případů vážný. Řada z nich hodnotí toto onemocnění jako nejhorší, které dosud prodělali.
Ministerstvo školství (MŠMT) se na ředitele škol obrátilo s prosbou o sdílení informací rodičům našich žáků. Konkrétně, jak poučit  děti o nutnosti dodržování hygienických opatření, aby nedocházelo k dalšímu přenosu. Děti jsou "naštěstí" převážně bezpříznakoví přenašeči, ale vzhledem k jejich častému setkávání s ostatními dětmi patří mezi časté přenašeče nemoci.
Třídní učitelé Vám zašlou dokumenty pro poučení Vašich dětí od MŠMT a další odkazy týkající se koronaviru a dětí.
 
Děkuji za Váš čas a všem přeji především pevné zdraví.
 
Ondroušková Monika, ředitelka školy