Žáci zahájili svoji softballovou sezonu 2018

Moravská softballová liga žáků

  1. kolo, neděle 25.3. 2018, Břeclav

1. turnaj oblastní soutěže žáků se konala v Břeclavi. Moravská softballová liga žáků je pro náš klub letos takovou přípravnou soutěží na celostátní 2. ligu žáků. Hráči mají možnost ukázat se trenérům v co nejlepším světle, aby poté mohli být nominování do výběru pro vyšší soutěž. Na druhou stranu právě moravská soutěž bude také optimální pro ostatní hráče, kteří zde mohou sbírat cenné zkušenosti do dalších let. Ze Šitbořic se turnaje účastnilo 6 žáků.

Loni se tato soutěž moc nepovedla. Na první kolo jsme neodcestovali z toho důvodu, že nám bylo zakázáno účastnit se s našimi dvěma týmy a poslední kolo se zase nekonalo z důvodu špatného počasí. Tyto skutečnosti poznamenaly naše loňské umístění v celkovém pořadí soutěže. Jelikož máme letos opět spoustu hráčů ve věku žákovském, rozhodli jsme se účastnit se právě zmiňované 2. ligy žáků a souběžně i Moravské softballové ligy žáků.

V prvním zápase jsme se utkali s tradičním vítězem této soutěže. Snails Kunovice jsme však zaskočili hned od úvodu. Ačkoli soupeř disponoval rychlejším nadhazovačem, chyběla mu přesnost. Hned v první směně se ujímáme vedení 2:0 a jsme v euforii. Naši hráči hrají velmi slušně v poli a trestají soupeře zejména z tossů. Ve čtvrté směně přichází drama. Jsme ve vedení 6:3 a Kunovice jsou takřka na lopatě. Po našich chybách v obraně se jim však podaří dát 4 body a otočit výsledek ve svůj prospěch – 6:7. Přichází na řadu dohrávka zápasu. Našim klukům se podaří dát 1 bod. Utkání se natahuje na 1,5 hodiny. Další body nepřidáme a tak se nakonec rozcházíme smírně 7:7. Se soupeřem jakým jsou Kunovice jde o velmi dobrý výsledek ač nás trochu mrzí ztracené vedení. Je však nutno pochválit hráče za bojovnost s jakou urvali alespoň remízu.

V zápase č. 2 za pár minut nastupujeme v cela jiné sestavě a také bych řekl se zcela jiným nábojem proti domácím Locos. Ještě po dvou směnách vedeme 4:3. Třetí směna však rozhoduje. Soupeř dá šestku a je v podstatě rozhodnuto. V tomto zápase daleko hůře pálíme, ani tossy nám příliš nejdou. Konečná prohra 7:9 nakonec znamená naše třetí místo na tomto 1. turnaji. Jako jediný tým jsme totiž na turnaji nedokázali zvítězit.

Vzhledem k v podstatě zcela nové sestavě však nejde o žádnou tragedii. Tým se obměnil, omladil a je potřeba nasbírat nové zápasové zkušenosti. Také nám turnaj ukázal na jaké činnosti se zaměřit na trénincích. Zejména v nadhozu pokulháváme za oběma našimi dnešními soupeři. Malou náplastí je námi zahraný triple play (trojaut) v zápase s domácí Břeclaví. To se podaří málokdy.

Členové šitbořických strak: Vojta Zouhar, Tom Matýšek, Šimon Urbánek, Filip Mrhálek, Dominik Šabata, Petr Novotný.

Fotogalerie

Výsledky

Tomáš Mottl