Výukový program "Země pod palbou"

VÝUKOVÝ PROGRAM „ZEMĚ POD PALBOU“

14. 4. navštívili žáci 6. a 9. ročníku vzdělávací program „Země pod palbou“ v Dietrichsteinském paláci v Brně. Dozvěděli se zde nejnovější poznatky o střetech planety Země s asteroidy a dalšími kosmickými tělesy v její geologické historii. Shlédli audiovizuální program věnovaný důkazům kosmických srážek, astronomii a ve sbírkách Moravského zemského muzea si prohlédli populární vltavíny, vzácné meteority nebo zkameněliny dávno vyhynulých organismů. Geologická expozice byla zaměřena na mineralogii a paleontologii, což jsou pro většinu studentů neznámé přírodní vědy, se kterými se ve škole setkají jen okrajově. Zde se žáci mohli seznámit s  nejrůznějšími minerály a horninami, které se vyskytují na území České republiky a více se dozvědět o jejich hospodářském využití.

Fotogalerie