Výukový program "Ježek" v ekocentru ve Velkých Pavlovicích

V pondělí 21.10.2019 se děti ze žluté třídy a nejstarší děti z oranžové třídy zúčastnily výukového programu „Ježek“ v ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Pro děti bylo zážitkem jen to, že jsme cestovali společně autobusem. Děti se seznámily s důležitými pravidly bezpečnosti při cestování, některé se zvládly samostatně připoutat bezpečnostním pásem.

Výukový program se skládal ze tří částí – nedříve se děti dověděly informace o způsobu života ježků a jejich potravě, seznámily se s živou bílou ježčí holčičkou Eliškou, kterou si mohly pohladit nebo vzít na ruku. Ve druhé části programu si děti zahrály pohybovou hru „na ježky“ a na závěr si samy vyrobily ježka z papíru a listů ze stromů. Vrátili jsme se se spoustou hezkých zážitků a nových poznatků o životě ježků.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Neugebauerová T.