Výročí osvobození obce

V pátek 26. dubna jsme si se všemi dětmi na 1. stupni připomenuli 79. výročí osvobození Šitbořic. Ráno v 9 hodin jsme se průvodem přesunuli k pomníkům padlých u kostela. U pomníku se děti dozvěděly, jak probíhaly osvobozovací boje, jak těžká to byla doba. Kolik obětí lidé přinesli, že někteří zaplatili svým životem a podle koho byla pojmenována ulice Tocháčkova. Pak čtvrťáci zazpívali hymnu a všechny děti držely důstojně minutu ticha za válečné oběti. Páťáci slavnostně položili kytici karafiátů s trikolorou.

Druhou částí oslavy osvobození bylo sportovní zápolení ve štafetách. Na hřišti děti bojovaly ve čtyřčlenných týmech. Z každé třídy byla vyhlášena tři nejrychlejší družstva. Vyhrát samozřejmě mohli jen někteří, ale zažili jsme spolu a všichni krásné dopoledne.

Fotogalerie