Výlet dětí 4. a 5. třídy - Moravský kras

Dne 16. 5. 2018  jsme se vypravili na školní výlet do Moravského krasu. Navštívili jsme Kateřinskou jeskyni a Dům přírody Moravského krasu. V jeskyni se nám moc líbily krápníky, které měly i svá jména, např. Ježibaba, Tři mušketýři, 7 trpaslíků, 2 sovy. Byla tam také Pohádková stěna a Bambusový lesík. Nejvíce se nám líbil krápník, na který jsme si mohli i sáhnout, a který nám má splnit naše přání. Také nás zaujaly kostry jeskynních medvědů, kteří zde žili před 30 až 50 tisíci lety.

Po prohlídce jsme šli do Domu přírody. Byly tam opravdu úžasné exponáty: zkameněliny, ukázky vzniku naší planety, život na naší Zemi před miliony lety, 3D stůl, kde jsme mohli skládat puzzle, mapu centra, hrát pexeso, všude jsme mohli využívat dotykové obrazovky. Prohlídku jsme zakončili 3D filmem o Moravském krasu v proměnách ročních období. Pro nás byly zajímavé také suvenýry, které jsme si koupili na památku.

Výlet jsme si užili a paním učitelkám děkujeme za skvělý nápad.

Fotogalerie

                                                                      Kolektiv žáků 5. třídy