Vrchol sezony žáků naší školy v softballu - MČR již od pátku v Kostelci!

Největší zastoupení má naše škola v klubu SK Sever Brno v kategorii coachball. Zde máme 6 žáků stabilně v základní sestavě týmu. Těmito žáky jsou Dan Mottl, Sam Němeček, Dominik Bajcsi, Lukáš Lejska, Šimon Daniel a Jáchym Franěk. Coachball je forma softballu pro děti do 11 let, kde svým vlastním hráčům nadhazuje kouč.

Letos se týmu podařilo vyhrát celou coachballovou ligu - divize Morava. Zde měli velmi silného soupeře zejména v týmu Hit Opava se kterým se vždy utkali o vítězství na jednotlivých turnajích. Těch bylo celkem 5 (Brno, Kunovice, Opava, Břeclav, Havl. Brod) a na každém jsme hráli 4-5 zápasů.

Celková tabulka soutěže

Postoupili jsme tak do republikového finále kam postoupily vždy první tři týmy ze čtyř divizí. Celkově bude na MČR v Kostelci nad Orlicí 16 týmů.

Od pátku do neděle 20. - 22.9 budou tedy také naši žáci bojovat o historický úspěch nejen klubu SK Sever Brno, ale také celého šitbořického softballu.