Vítězíme ve 4. turnaji Moravskoslezské softbalové ligy kadetů!

Moravskoslezská softbalová liga kadetů

4. kolo, sobota 27.5., Frýdek Místek

Čtvrté pokračování MSLK zavítalo do pro nás nejvzdálenější destinace - Český Těšín pořádal tuto soutěž ve Frýdku Místku.

Z turnaje se na poslední chvíli odhlásili Locos Břeclav a náš cíl byl tedy jasný - ovládnout tento turnaj a přiblížit se vedoucímu duu soutěže  - Snails a právě Locos.

V prvním utkání s Predators Otrokovice jsem jen v poklidu sledoval jak je náš tým čím dál sehranější a kvalitnější. Nechal jsem hráče ať spolu sami navzájem komunikují, vyhodnocují situace a hrají si své. V první směně jsme utekli do slušného rozdílu 3:1. V té další jsme urvali rozhodující náskok. Soupeřům jsme nedovolili skórovat a my sami jsme bodovali celkem 4x. Jak nadhoz, tak i pálka dnes fungovala na jedničku. Vrcholem byl odpal z tossu za plot a několik odpalů z nadhozu těsně k plotu. Konečné skóre 11:4 v náš prospěch a řekl bych, že po oku lahodících výkonech obou týmů.

Druhé klání následovalo za pár minut po předchozím. Utkání se pro nás v první směně, kdy byl na pálce domácí tým Český Těšín, nevyvíjelo příliš dobře. Darovali jsme soupeři několik met zdarma za zásah pálkaře míčem z nadhozu. Soupeř pak díky rychlým běžcům skóroval celkem 4x. A to ani jednou neodpálil! Věřil jsem však svým svěřencům, že máme velkou sílu na pálce a utkání v pohodě otočíme. Z týmu dnes vyzařovalo odhodlání a sebevědomí. Souhra byla na jedničku, odpaly pro soupeře fatální. V dohrávce první směny jsme nasázeli maximálně možných 6 bodů a soupeřovo předchozí nadechnutí bylo to tam. V další směně jsme skórovali už pouze my. Konečné skóre bylo jasně pro nás 16:7.

Nutno podotknout, že se tentokráte hrálo na 75 min. Hrálo se za krásného slunného dne a musím pochválit pořadatele z Těšína. Výborně uspořádaný turnaj s vítězným koncem pro nás. To znamená 4 body do tabulky soutěže a jedeme dál nahoru!

Pochvalu zasluhují také naši hráči, kteří odehráli asi nejlepší turnaj v sezoně a jejich výkony jsou velkým příslibem do budoucna. Děkuji také rodičům za dopravu na tento turnaj!

Zúčastněné straky: Radim Viktorin, Filip Hanák, David Nevídal, Jan Kurdiovský, Adam Drabálek, Dominik Hejkerlík, Daniel Holub a Tomáš Matýšek.

Výsledky na turnaji

Tabulka po 4. kole

Fotogalerie

Tomáš Mottl