Václavské slavnosti

V úterý 27. září 2011 za krásného počasí proběhly Václavské podzimní slavnosti. Došly celé rodiny a pro každého bylo připraveno něco – na hraní, na zub, na soutěžení. Děti závodily v obratnosti na chůdách, zručnosti při chůzi „naslepo“, přesnosti při trefování do písmen, z nichž se skládá jméno Václav, vyzkoušely si tradiční zdobení bramborovými tiskátky a běh s královskou korunou. Paní Drabálková přijela na koni a zájemci si zkusili, jaké to bylo, když král Václav cestoval koňmo. Dospělí si mohli prohlédnout výstavu výtvarných prací našich žáků s podzimní tématikou. Během večera nám zajišťovala občerstvení a pitný režim restaurace Orlovna. Romantiku dodaly celému večeru netradiční svítící lampiony a dýňáci. Bohužel i letos se našlo pár vandalů, kteří je rozkopali. Ještě jsme připravili překvapení pro Václavy, ale žádný se nezaregistroval a tak se ani překvapení nekonalo. Třeba se podaří příště. Celý večer jsme završili lampionovým průvodem okolo parku. Ráno nemusí děti vstávat, je přece státní svátek – Den české státnosti.