V okresním finále školní softballové ligy na čtvrtém místě!

Okresní finále školní softballové ligy Břeclavska

Břeclav, středa 14. 5. 2014

 

Zahráli jsme nejlepší softball v historii školních turnajů. Vedli jsme nad ZŠ Slovácká. Porazili jsme ZŠ Kpt. Nálepky. Postoupili jsme do semifinále. Poslední zápas se nám však nepovedl. Poprvé jsme prohráli se ZŠ Klobouky. Takhle nějak by se dal pár větami shrnout dnešní finálový turnaj školní softballové ligy. Tím bychom však zcela jistě naše fandy neuspokojili.

Ročník 2013/2014 byl rekordní. Zúčastnilo se ho osm základních škol. V jedné skupině jsme hrávali pravidelně my, Lednice, Klobouky a Dolní Dunajovice. Ve druhé skupině bojovali břeclavské školy Slovácká, Kpt. Nálepky, Kupkova a Gymnázium.

Z celkových výsledků třech venkovních turnajů vzešli čtvrtfinálové dvojice do dnešního finále.

V prvním zápase jsme zkusili zcela nové složení vnitřního pole. Na svém místě zůstali pouze nadhazovač a catcher. Ani v zadním poli nezůstal kámen na kameni. A vyplatilo se! Ve čtvrtfinálovém klání s neznámou ZŠ Kpt. Nálepky jsme soupeři nedovolili tři směny ani bod. Obrana hrála famózně. Spojka zásobovala 1. metaře přesnými a rychlými příhozy a zadní pole lapilo zbytek soupeřových pokusů přímo z luftu. Rozhodující úder jsme soupeři zasadili ve čtvrté směně, kdy jsme dali tři body. Soupeř v dohrávce přidal bod a velmi napínavé a kvalitní soupeření skončilo v náš prospěch 4:3. Úkol č.1: nehrát o 5. – 7. místo byl tedy splněn.

semifinále nás čekal tradiční lídr z Břeclavi – ZŠ Slovácká. Naše vynikající hra v poli pokračovala. Vedení 1:0. Po dvou směnách 1:2. Soupeř zcela zaskočen naším progresem. Ve třetí směně dokonce srovnání na 2:2 jediným homerunem z naší strany. Všechny daleké odpaly do zadního pole pochytány. Pak se ovšem projevila větší vyrovnanost kádru Břeclavi a soupeř nakonec utkání ovládl 9:2. Výsledek však neodpovídal dění na hřišti. Soupeř se až do předposlední směny strachoval o výsledek a utkání i přes větší konečný bodový rozdíl mělo velmi vyrovnaný průběh. Takhle dobře jsme se Slováckou ještě nehráli. Kdoví jak bychom dopadli s Lednicemi, které měli co dělat, aby ve svém čtvrtfinále porazili v břeclavské skupině poslední Kupkovu.

V souboji o třetí místo nás čekal náš oblíbený soupeř. V letošním roce jsme měli s Klobouky bilanci 2:0 na zápasy (8:7, 8:7). Kloboukům se však ve svém čtvrtfinále podařilo porazit vysoko Gymnázium Břeclav (druhý tým břeclavské skupiny) 9:4! V třetím zápase za sebou jsme bohužel už neudrželi vysokou koncentraci z prvních utkání a soupeř se bodově chytil hned v první směně našimi hrubými chybami v poli, které jsme do té doby neudělali skoro ani jedinou. Po první směně byl stav 3:2 pro nás, po druhé 5:5. Bohužel hrací čas byl krátký (45 min.). Stihly se pouze tři směny. Soupeř dal na 6:5 a v dohrávce se nám hrubě nepodařila pálka, kdy jsme soupeři doslova darovali výhru a 3. místo na zlatém podnose. Hráči nepotvrdili skvělé výkony v předchozích zápasech a nejhorší hrou dne ztratili 3. místo.

Hrajete nejlepší softball v sezoně a přesto to nestačí na „bednu“. To se tak někdy stane. Jsem si jitý, že kdyby byl zápas delší, projevila by se větší zkušenost našich hráčů, kteří letos nastupují v Moravské lize žáků i Moravské lize mužů za Sever Brno. Zkušenosti z těchto soutěží byly znát, ale přesto se nám nepodařilo obhájit loňské celkové 3. místo. Nakonec jsou to mezi sportovci neoblíbené brambory, ale na svůj tým jsem přesto hrdý. Od začátku sezony byl patrný ohromný krok dopředu. První dnešní dva zápasy ani nešly odehrát lépe! Na turnaji si postupně zahrálo všech 12 základních hráčů našeho kroužku a nikdo se neztratil.

Fotogalerie

Tomáš Mottl