Světový den vody

Světový den vody 22.3. 2013

Všichni jsme se ve škole naučili, že bez vody není života. Ale zacházíme s vodou opravdu tak, aby byla pitná i za pět let, aby zdroje vody zůstaly zachovány nejenom našim vnukům, ale i jejich potomkům?

A kolik nás každého stojí obyčejný litr pitné vody? Lidstvo bohužel natolik ovlivnilo životní prostředí, že již příroda sama není schopná obnovovat své zdroje a proto musíme stavět třeba čističky. Za 55 milionů korun!

Dnešní výukou po celý den prolínalo téma VODA. Děti vodu jako živel zpracovávaly v matematice, prvouce, českém jazyce, chemii, v angličtině, samozřejmě ve výtvarných a pracovních výchovách, zkrátka všude.

Dopoledne jsme se všichni podívali na proces čištění vody z našich domácností v místní čističce vody. Děkujeme panu Peštálovi za odborné provedení areálem a vysvětlení celého procesu.

Víte, že díky koloběhu vody v přírodě, pijeme stejnou vodu, kterou před námi pili dinosauři? A jinou vodu lidstvo nemá a mít nebude.

 

Fotogalerie