Svatováclavský běh

Svatováclavský běh 2015

Šitbořice, pátek, 25. 9. 2015

Tradiční závody v běhu pro všechny žáky naší školy se tentokráte konaly za nepříliš pěkného počasí. Na druhou stranu, aspoň jsme se mohli zahřát pohybem.

Běžecké tratě byly odstupňované podle věkových kategorií, tzn., že nejmenší děti běžely nejkratší závodní úsek. Prvňáci si mohli vyzkoušet své vůbec první školní závody. Ta nejtěžší sportovní zkouška čekala na naše nejstarší hochy, kteří náročný výběh absolvovali hned dvakrát. Závod se konal v těsné blízkosti školy na jejích pozemcích a sliboval tak poměrně kopcovitý a náročný terén.

Nejdůležitější bylo samozřejmě se zúčastnit, ale většina dětí má zdravého závodního ducha a proto jsme mohli vidět krásné a těsné souboje. Zejména v kategorii nejstarších hochů! Tady jsme nakonec museli, a rádi, udělit dvě první místa. Souboj byl totiž tak těsný, že bychom museli použít „jestřábí oko“. Tento systém však na naší škole zatím nemáme a tak jsme nebyli schopni rozhodnout, kdo byl v cíli jako první.

Děkuji všem žákům za snahu o co nejlepší výkon, rodiče za podporu svých dětí a učitelům za pomoc při organizaci.