Straky úspěšné v druhém kole Moravskoslezské lize žáků i kadetů!

MLK - 2. kolo, neděle 12.4. 2015, Ostrava

MLŽ - 2. kolo, sobota 11.4. 2015, Kunovice

Moravskoslezská liga kadetů

Na druhý turnaj v Moravskoslezské lize kadetů skupiny jsme odjížděli v plně šitbořické sestavě v rámci SK Sever Brno a také plně naloženi ve třech autech se dvanácti hráči do daleké Ostravy.

První zápas s Otrokovicemi se nám totálně nepovedl, jak na pálce, tak v poli. Dělali jsme začátečnické chyby a soupeř nás trestal. Ač byl stav dlouho vyrovnaný a tohoto soupeře jsme minule jasně zdolali, nakonec jsme podlehli 4:7.

Ve druhém zápase s favoritem z Těšína se naše hra diametrálně zlepšila! Po změně na postech prvního a druhého metaře a při skvělé kondici našeho nadhazovače jsme soupeřovy urostlé pálkaře příliš nepustili do hry. Co už do pole spadlo, většinou chytili naši polaři nebo se nám podařil aut na jedničce. Nejkrásnější moment dne v našem podání nastal v dohrávce poslední směny. Za stavu 3:3 při pouhém jednom autu soupeře jsme měli rychlého těšínského hráče na 3. metě. Pokyn zněl jasně – po odpalu dostat co nejrychleji míč na catchera - tomu se neuvěřitelně podařilo dotykem autovat zmíněného běžce soupeře. Poté jsme zahráli aut na jedničce a utkání se nám podařilo remizovat. I když jsme vedli už 3:1, s takovýmto soupeřem se remíza cenní, zvlášť potom, jak hrozně z naší strany vypadal náš předchozí zápas.

Ve třetím utkání s zatím nejslabší (věkově nejmladší) domácí Ostravou si naši hráči úspěšně zapálili, pokradli mety a dali body. Vystřídali se všichni a nakonec se nám podařil podobný výsledek jako minule v Otrokovicích. Zvítězili jsme 18:1.

O našem pořadí nakonec tedy rozhodnul poslední zápas dosud neporažených Otrokovic s Českým Těšínem. Ty porazili těšínské 8:4, čili více než nás, a proto jsme i na tomto turnaji skončili druzí, tentokráte ale za Otrokovicemi! Skvělý počin našich hráčů!

Celková tabulka soutěže po 2. kole

Fotogalerie z turnaje

Moravská liga žáků

Na druhý turnaj MLŽ, první venkovní, jsme ve šlapanicko-šitbořickém složení tentokráte odjížděli do Kunovic.

V prvním kole v Břeclavi jsme překvapili druhým místem. Minulý rok, který byl naším prvním v této soutěži,  jsme zvítězili pouze v jednom zápase v celé soutěži. Na první turnaj nedorazily Otrokovice, tentokráte se účastnily všechny týmy!

Ve druhém kole v Kunovicích, kde nám počasí velmi přálo, jsme opět začínali s Břeclaví. A opět jsme je porazili. Tentokráte jsme zvítězili nejvyšším rozdílem 10:2, což byla v ten den také nejvyšší prohra Břeclavi.

Ve druhém zápase jsme proti favorizovaným Kunovicím nadělali spoustu chyb v poli, zejména na první metě a to takovýto zkušený soupeř umí trestat. Výsledkem byla prohra 4:9.

V posledním zápase s Otrokovicemi, od kterých jsme prakticky nevěděli co očekávat, padalo spousta bodů. Soupeř vedl před naší dohrávkou 11:9. Podařilo se nám vyrovnat a poté velmi dobře zvládnout (odkoučovat) koncovku, kdy jsme nechali odpálit slušného pálkaře, ale protože byl poměrně pomalý v běhu, tak jsme ho na 1.metě vystřídali za rychlejšího běžce, který poté doběhl na domácí metu a zaznamenal tak vítězný bod. Podařilo se nám tedy v největším dramatu dne zvítězit 12:11 a opět ukořistit 2. místo!

Nakonec jsme si tak skvělé druhé místo zajistili i v celé letošní Moravské lize žáků!

Celková tabulka soutěže po 2. kole

Fotogalerie z turnaje