Straky celkově třetí v celém ročníku 2012/2013

Softballová liga ZŠ – 5. kolo

Lednice, 15. 5. 2013

Na posledním turnaji velmi náročné sezóny, naší první, kdy jsme se zúčastnili všech kol, jsme potvrdili stoupající formu. Skončili jsme sice až třetí, ale podali jsme výborné výkony!

V prvním zápase jsme hned ambiciózním Dunajovicím v první směně nasázeli 3 body. Ve druhé směně při dvou autech soupeře jsme si nepochopitelně nechali nasázet 6 bodů. Poté se nám podařilo vyrovnat na 6:6, ale pak se projevil věkový rozdíl týmů (měli jsme tři páťáky a soupeř samé starší kluky) a větší množství testosteronu na straně Dunajovic (měli jsme dvě dívky). Dlouhými odpaly a jedním homerunem Dunajovice rozhodly o svém vítězství 12:6, ačkoli zápas nebyl v žádném případě tak jasný jako celkové skóre!

Ve druhém zápase jsme narazili na mnohem silnější Lednice (nakonec turnaj ovládli i celkově) než u nás v Šitbořicích. Soupeř vedl 3:1, poté 5:1. Pak předvedl náš zadní polař pár neuvěřitelných chytů a nakonec se Lednice i obávaly o výsledek. Konečné skóre 2:5 bylo nejpříznivější ze všechny týmů, které se s Lednicemi utkaly (jejich výsledky: 0:9 resp. 0:19).

Ve třetím zápase s nováčkem z Charvátské Břeclav jsme si od první směny vypracovali čtyřbodový náskok, který jsme pak v pohodě udržovali. Soupeř se pak zlepšil i v obraně, ale nakonec jsme vyhráli 5:0 a obsadili třetí místo na posledním turnaji softballové ligy ZŠ ve  šk. roce 2012/2013.

Navíc to znamená, že v celém ročníku 2012/2013 jsme z osmi týmů obsadili po součtu výsledků všech turnajů konečné třetí místo! Pozitivní na tom všem však je zejména to, že naše hra šla enormně nahoru. Na konci roku se rozloučíme se 4 našimi hráči z deváté třídy. Zatím si však myslím, že je velmi dobře nahradí naši současní tři páťáci.

Softu zdar!

Straky: Jakub Klein, Vítek Klein, František Tihlařík, Lenka Stejskalová, Pavel Tesař, Štěpán Rozsíval, Martin Drabálek, Štěpán Urbánek, Dan Vokál, David Nevídal, Katka Vokálová, Jenda Kurdiovský.

Fotogalerie

Výsledky celého ročníku 2012/2013

Tomáš Mottl