Stálá expozice ve vestibulu školy

To máte tak – sejdou se odborníci, vymyslí spolu užitečnou věc, každý přispěje svým dílem a je to. Ale nic není hned a samo sebou. Takže jak to bylo doopravdy: místní, všem známý, pan Václav Nečas, jakožto odborník na archeologii připravoval pro naše žáky besedu, přinesl si i své vzácné nálezy. Protože umí o každém kameni zajímavě povídat, uvede i historické souvislosti, které se člověk jen tak nedočte, začal víc lidí poutat k tématice neživé přírody a geologického podloží. My ve škole jsme vymysleli, že nejlepší by bylo vystavovat tyto nálezy najednou a pohromadě a nejlépe tak, aby vše bylo kdykoliv k nahlédnutí a nápad byl na světě. Pan Rozkydal nám vyrobil nábytek a paní učitelka Kačurová dala expozici konečnou tvář. A Vy se můžete přijít podívat, počíst a pokochat se rozmanitou prehistorií naší vesnice.