Školní softbalová liga Brno - vítězství!

Školní softbalová liga Brno - 1. turnaj

Středa, 16.12. 2015, Šlapanice

Druhý ročník Školní softbalové ligy Brno (dříve Jihomoravské) a její první kolo se tentokráte konalo v hale Sokola Šlapanice. V loňském roce se všechny turnaje odehrály v Šitbořicích. Vítězem byla naše škola.

Šitbořické Straky nastoupily hned v prvním zápase s novým účastníkem naší ligy ZŠ Elišky Přemyslovny Brno. Protože Brno mělo tým složený z výrazně mladších hráčů, nasadili jsme do utkání naše mladší naděje doplněné o pár zkušenějších hráčů. Zápas byl dlouho bez bodu zejména díky dobré hře obou týmů v obraně a také celkovým uspořádáním hřiště, kdy se dalo velice snadno a pohodlně autovat na druhé metě. Zabodovali jsme až ve třetí směně, kdy se nám podařilo dát jeden bod. Nakonec jsme zvítězili 4:0 a těšili se na druhý zápas s domácími Šlapanicemi.

V utkání o první místo na turnaji (Šlapanice předtím zdolaly Brno) jsme se v plné sestavě do našeho protivníka pustili hned od začátku. První směna byla ještě vyrovnaná (2:1), v dalších dvou jsme však bodovali pouze my a celkovým výsledkem byla naše jasná výhra 15:4. Stali jsme se tedy celkovým vítězem prvního turnaje Školní softbalové ligy Brno!

Další turnaje se uskuteční pravděpodobně na jaře na našem hřišti. Na turnaji mne potěšila zejména výborná hra v poli (obraně), kde jsme udělali naprosté minimum chyb. Některé odpaly také stály za to!

Hned v sobotu 19.12. nás čeká Moravská softbalová liga kadetů – vánoční turnaj ve kterém budeme v jednom týmu nastupovat s našimi dnešními soupeři v rámci SK Sever Brno.

Šitbořické Straky dnes v akci: Lukáš Pokorný, Pavel Bureš, Jiří Daniel, Filip Hanák, Jan Kurdiovský, David Nevídal, Kateřina Vokálová, Dominik Hejkerlík, Adam Drabálek, Alexandr Lengál, Daniel Holub, Jonáš Rozsíval, Vojtěch Zouhar, Tomáš Matýšek a Radim Pokorný.

Fotogalerie

Tomáš Mottl