Šitbořické Straky přispěly k vítězství SK Sever Brno v 1. kole Moravské t-ballové ligy!

1. kolo Moravské t-ballové ligy

Neděle, 8.1. 2017, Břeclav

Po kadetech, kadetkách a beeballu přišli na řadu v nové sezoně taky teeballisté. První turnaj se konal v hale TJ Lokomotivy Břeclav a účastnily se ho týmy Duhovky Břeclav, Snails Kunovice, Locos Břeclav a samozřejmě také SK Severu Brno. Náš tým ze Šitbořic podpořili Daniel Mottl, Samuel Němeček, Soňa Přibylová a Míša Nečasová.

V prvním zápase s Locos Břeclav se jasně projevily roky tréninku našich nejzkušenějších hráčů, kteří pálili ve velkém stylu. Locos s mnoha nováčky nestíhali, tak jsme zapojili i naše nejmladší věkem beeballisty, kteří se také rozhodně neztratili. Konečným výsledkem byla naše jasná výhra 17:4.

Po zhlédnutí druhého zápasu mezi Kunovicemi a Duhovkou bylo jasné, že se s velkou pravděpodobností ve finále utkáme právě s Duhovkou. Systém turnaje byl velmi náročný. Zápasy každý s každým, poté semifinále systémem 1-4, 2-3 a následně utkání o třetí místo a finále. Celkově tedy pro každý tým 5 zápasů.

Ve druhém klání s Duhovkou se nám silně nedařilo v poli, když hráči soupeře pálili do zadního pole nebo přímo do stěny sportovní haly. Naše silná osa první meta, nadhoz, třetí meta nebyla tedy příliš využita. Výsledkem byla celkem jasná prohra 6:18.

S posledním ze soupeřů Snails Kunovice jsme si hravě poradili zejména díky zlepšenému výkonu a také díky tomu, že měli jasně nejmladší tým. Výsledek 18:4 nám zaručil druhé místo v tabulce a semifinále proti Locos Břeclav.

Od zápasu s Kunovicemi jsme neustále zlepšovali svůj výkon, to se projevilo v semifinále, kdy jsme hráče Locos nenechali ani jednou zaskórovat a vyhráli jasně 18:0.

Finále proti sobě postavilo dva jasně nejlepší týmy tohoto dne. SK Sever Brno a Duhovku Břeclav. Zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný, nesmírně dramatický a hlavně dlouhý. Po směnách 6:6, 11:11 se zápas prodlužoval, po další směně 17:17, rozhodla tedy až ta čtvrtá, kde se nám podařilo nechat soupeře skórovat pouze dvakrát a v dohrávce přidat konečně o jeden bod více než Břeclav. Konečný výsledek 20:19!

Výhra na turnaji však byla naprosto zasloužená. Tým podával zápas od zápasu lepší výkony, v posledním zápase se taky nesmírně vyhecoval a hrál týmově a na prvním turnaji Moravské teeballové ligy se tak raduje z triumfu!

Poděkování patří jak hráčům, tak rodičům, kteří se zúčastnili a v neposlední řadě samozřejmě trenérům, kteří tento výběr připravili do sezony!

Výsledky

Celková tabulka po 1. kole

Fotogalerie

Tomáš Mottl