Šitbořické Straky ovládly 1. turnaj Jihomoravské softbalové ligy ZŠ

Jihomoravská softbalová liga ZŠ

1. turnaj, úterý 5.5. 2015, Šitbořice

Jak jsem již dříve uváděl, letos jsme ve spolupráci s místopředsedou SK Sever Brno p. Doleželem za který naši žáci pravidelně nastupují v moravské softbalové lize založili novou školní ligu. Důvodem byla hlavně snaha zahrát si co nejvíce zápasů. Jelikož již nenastupujeme ne naší vinou v břeclavské školní lize, kde jsme se objevovali posledních 6 let, bylo založení nové soutěže, z které navíc můžeme postoupit přímo do krajského kola, jasnou volbou!

V prvním zápase s méně zkušenými Klobouky se nám sešlo všechno. Skvělá pálka, skvělá obrana, pěkné počasí, skvěle nachystané hřiště (dík patří našemu panu školníkovi) a perfektní fanoušci. Hned v první směně se nám soupeři podařilo nasázet 4 body a náskok jsme poté již pouze navyšovali na konečných 10:0.

Ve druhém zápase s mnohem zkušenějším týmem ze Šlapanic, jejichž hráči s námi pravidelně nastupují také za Sever Brno ve zmíněné moravské lize, na naše pálkaře čekal mnohem rychlejší nadhoz. Hráči se jej však nezalekli a výsledkem byl náskok v první směně maximálně možných 6:0. Protože ve druhé směně se nám dařilo také naprosto všechno výsledkem byla jasná výhra 12:0.

V doprovodných zápasech našeho „béčka“, tedy týmu poskládaného především z hráčů, kteří se nevešli do základní sestavy v nejdůležitějších utkáních, se nám také podařilo vyhrát oba zápasy. Se Šlapanicemi jsme vyhráli 9:8 a Klobouky jsme porazili 5:1. Takže i naši méně zkušení hráči zahráli pěkný softbal.

Výsledkem je celkový postup do krajského kola, které by se mělo konat 20.5. v Břeclavi.

Děkuji trenérům a vedoucím družstev, panu rozhodčímu, pomocníkům z řad bývalých žáků, fanouškům, učitelům a v neposlední řadě našim strakám za skvělé výkony kterými udělaly zejména svému trenérovi velkou radost. Troufám si také tvrdit, že takto nachystané hřiště s backstopem a třemi rozhodčími na každý zápas neměl v minulých letech v břeclavské školní lize nikdo!

Výsledky

Fotogalerie

Tomáš Mottl