Setkání s Adolfem Dudkem

Setkání s Adolfem Dudkem

Naši žáci měli možnost  se 16. června  osobně seznámit s Adolfem Dudkem, dětským ilustrátorem, který si pro ně připravil svoje vystoupení “MALOVÁNÍ PRO DĚTI” . Vtipnou formou se seznámili se skutečným ilustrátorem a jeho prací, od počáteční inspirace až po vznik celé knihy, odnesli si informace o vzniku moderních dětských knih a malířských technikách. Vyzkoušeli si, jak snadno mohou cokoli nakreslit a to prostřednictvím základních geometrických tvarů.

Součástí vystoupení byly soutěže, nechyběla spousta dalších atrakcí a hlavně humor!

Vystoupení podporovalo školní vzdělávací programy v jazykové oblasti, kdy se zaměřovalo na budování pojmů ilustrátor, ilustrace, kniha, komiks.

Vystoupení bylo zakončeno autogramiádou.

Fotogalerie

Helena Rýznarová