Sedmáci se seznamují s výtvarným uměním

Sedmáci se seznamují s výtvarným uměním

Jak ještě dětem přiblížit výtvarné umění? Můžeme si v hodinách ukazovat obrazy z internetu, můžeme si pouštět filmy o umění, ale mnohem lepší a záživnější je návštěva galerií.

Moravská galerie v Brně nabízí programy pro všechny děti. Pro ty, které ještě nikdy v galerii nebyly, ale i pro pokročilejší „znalce umění“. A tak jsme se vypravili na návštěvu i my, výtvarným uměním téměř nepolíbení, žáci sedmé třídy (a doprovod).

Celý program se jmenoval „Hledáme umění“. Společně s průvodkyní jsme si prošli všechna tři patra. Nejdřív jsme nakoukli do depozitáře (skladiště momentálně nevystavovaných exponátů), ale hlavně se věnovali obrazům. V připraveném pracovním listu jsme vymýšleli propojení starších soch s moderními předměty, např. se sprchovým gelem a míčem, snažili se pojmenovat pocity z obrazů, hledali názvy obrazů v osmisměrce, ale i na zdech expozice, ale především jsme viděli a pochopili rozdíl mezi kubismem a surrealismem.

Mgr. Božena Pažická