S hasiči se učíme pro život

S hasiči se učíme pro život

Všimli jste si kolik spoluobčanů je aktivních a ochotných podílet se na veřejných akcích? Nebýt těchto dobrovolníků z místních spolků a organizací, přišli bychom o zajímavé aktivity, zážitky a pospolitost. V projektu Místní akční plán vzdělání na území ORP Hustopeče se garant dotačních programů našeho regionu letos zaměřil právě na podporu spolupráce a regionální soudržnosti. Přihlásili jsme se do tohoto projektu (v rámci Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání), domluvili se s místními hasiči i obcí, vypracovali projekt a získali z evropských fondů dotaci 30 tisíc Kč na pořízení dětských hasičských proudnic a prvky branných disciplín. V neděli 10. září jsme v areálu školy připravili pro naše občany i okolní obce celodenní akci „S hasiči se učíme pro život“. Přišlo se podívat téměř 500 dětí a dospělých a rozhodně se naplnil cíl akce – připravené disciplíny strhly všechny děti k aktivnímu zápolení a program byl tak pestrý, že bohatě naplnil celý den. Pro děti byly připraveny vzdělávací, lanové a překážkové disciplíny, hašení domečků, ukázky stříhání auta a střelmistra, vyprošťování zraněných osob, zdravotní-resuscitace a polední animační program. Velkou atrakcí byly slackline, hasičská štafeta, do které se zapojily i celé rodiny, sjíždění na zavěšeném laně a bezkonkurenční byla pro děti pěnová párty na závěr.

Děkujeme místním hasičům, hasičům z Klobouk a Hodonína, stálým sponzorům školy – místní firmě Pramos a Zemědělskému družstvu, Obci Šitbořice a pracovníkům školy za podporu školy a organizování akcí.  Díky obdivuhodnému přístupu dobrovolných hasičů se nám podařilo vytvořit úspěšnou vzdělávací akci, na které jsme se všichni společně cítili dobře a věříme, že budeme v této spolupráci pokračovat. Tato neděle rozhodně přispěla k příjemnému začátku nového školního roku.

Fotogalerie

PaedDr. Jarmila Novotňáková, ředitelka školy