Recitační soutěž

Opět uběhl další rok a máme tu znovu školní kolo recitační soutěže!

Zájem dětí byl tradičně značný, samozřejmě větší počet účastníků byl z prvního stupně, ale ani starší žáci se nedali zahanbit. Velmi si ceníme snahy a odvahy všech recitátorů, ale opravdu nás potěšila účast několika hochů z vyšších ročníků. Porota a posluchači letos vyslechli vystoupení 47 dětí. Opět se ukázalo, že není rozhodující délka textu, ale jeho pochopení, zvládnutí, práce s hlasem, prožitek textu, vhodně umístěné pauzy a pointa. Porota ve složení Mgr. Dana Relichová, Mgr. Iveta Koutná a Mgr. Božena Pažická měla v několika případech dost těžké rozhodování.

Děkujeme všem, kteří s dětmi texty vybírali a věnovali jim svůj čas pro přípravu, a těšíme se znovu za rok.

Umístění: 1. třída: Jiří Hanák, Vojtěch Kačur, Lea Fraňková, 2. + 3. tř.: Nikola Francová, Elen Zámorská, Nikol Vozdecká, 4. + 5. tř.: Jitka Ryšavá, Natálie Zouharová, Jáchym Franěk, 6. + 7. tř.: Alžběta Rozsívalová, Ondřej Koukal, Eliška Galušková, 8. + 9. tř.: Julie Stejskalová, Adéla Viktorinová, Daniela Stejskalová

Mgr. Božena Pažická, foto Mgr. Monika Ondroušková