Přespolní běh - okresní kolo (Břeclav)

Přespolní běh – okresní kolo

Břeclav, 4.10.2010

Ve větrném pondělním ránu jsme se s naším šestičlenným týmem vydali do Břeclavi na okresní finále v přespolním běhu.

 Závodníci:

8. + 9. třída – Karel Novák, Rostislav Dostál, Marie Halasová, Hana Košvicová

6. + 7. třída – Tomáš Lengál, Anežka Kaňová

 

Samotná trasa byla vedena po lesních a polních cestách nedaleko ZŠ Na Valtické. Nejstarší hoši běželi 3,2 km, ostatní kategorie 1,6 km na mírně členitém terénu. V každé z kategorií startovalo přibližně 50 závodníků ať už z břeclavských, tak i z jiných okresních škol. V obrovské konkurenci se na 2. místech umístila naše děvčata Anežka Kaňová v mladších a Hana Košvicová ve starší kategorii. Nutno dále poznamenat, že byly vždy na dohled vítězné běžkyni, ale naopak za nimi dlouho ještě dlouho nikdo nedobíhal. S náročnou tratí měřící přes 3 km si dále velmi dobře poradil Rosťa Dostál, který skončil v tradičně nejsilnější konkurenci starších chlapců na výborné 17. příčce. Celkově vzato to znamená, že 2 závodníci našeho družstva dosáhli výborného výkonu a jeden velmi dobrého. Tedy 3 naši závodníci ze 6 (tedy polovina) uspěli v takto nabité konkurenci!

 

Anežce a Hance z pozice tělocvikáře vysekávám obrovskou poklonu a smekám. Fantastický výkon, skvělá reprezentace naší školy a krásné sportovní zážitky za které Vám moc děkujeme!

Tomáš Mottl