Přátelské utkání v softballu se ZŠ Klobouky

Přátelské utkání v softballu se ZŠ Klobouky

Pátek, 10.10. 2014, Šitbořice

 

Se ZŠ Klobouky pravidelně nastupujeme ve školní softballové lize Břeclavska již několik let. S našimi šitbořickými strakami, jak náš tým již drahnou řádku let nazýváme, se nám v této lize dařilo zejména v posledních dvou letech. I proto se na naší škole softballu dále intenzivně věnujeme a i účast na trénincích bývá vysoká. To dokázal i páteční přátelský zápas se ZŠ Klobouky, kde jsem musel v podstatě postavit ne jeden, ale dva týmy z hráčů naší školy. A to má softballový tým 9 hráčů!

Blízkost našich dvou škol přímo vybízela k tomu domluvit se a zahrát si přípravné utkání ještě než letošní ročník školní softballové ligy začne.

Vyznačili jsme tedy hřiště, naměřili home-runovou vzdálenost, kdyby se někomu výrazně podařil odpal, a začali hrát. Do hry se postupně dostali všichni naši hráči od 3. až do 9. třídy – celkem 16 hráčů. Hra našeho týmu vypadala velice slušně, i mladí a začínající softballisté se ukázali v dobrém světle. Hrálo se zhruba dvě hodiny což ve školní lize bývají dva celé zápasy. Výsledek sice nebyl úplně důležitý, ale každá výhra v konečném hodnocení potěší, takže jsme byli rádi, a to zejména naši nejmladší, že jsme omlazený kloboucký tým porazili.

Do budoucna bychom chtěli s přátelskými utkáními s Klobouky pokračovat, protože čím více takovýchto zápasů, tím více zkušeností do „ostrých“ utkání.

Děkuji hráčům i panu řediteli z Klobouk, že přijeli a zahráli si s námi, také děkuji bývalým žákům naší základní školy, že mi přišli bez přemlouvání pomoci s organizací a v neposlední řadě velký dík všem šitbořickým strakám za parádní odpoledne se softballem.

 

Sportu zdar – a softballu obzvláště!

Fotogalerie

 

Tomáš Mottl