Olympiáda v anglickém jazyce

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o angličtinu se mohli přihlásit do školního kola anglické olympiády, která proběhla v posledním týdnu před Vánocemi. Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 34 žáků. V prvním kole byla bodovaná písemná část – gramatický test, poslech a porozumění textu. Žáci s největším počtem bodů postoupili do druhého ústního kola, kde se představili, popsali obrázek a konverzovali s vyučujícím na dané téma. Po celkovém součtu bodů se vítězem mladší kategorie (6-7.ročník ) stal Nikolas Lengál (7. ročník), na druhém místě pak Sofia Čutová (7.ročník). Nejlepšího výsledku v kategorii starších (8 – 9.ročník) dosáhl David Jelínek (8.ročník) a v těsném závěsu za ním Samuel Němeček (9.ročník).


Všem účastníkům děkujeme za pěkné výkony a budeme držet pěsti vítězům v okresním kole, které se uskuteční 14.2. v Břeclavi.