OFC - mladší žákyně druhé v kraji!!!

Orion florbal cup

Mladší žákyně, 24.1.2013, Pohořelice

 

Dnes nám naše děvčata udělala obrovskou radost. Skončila druhá v kraji!

V prvním zápase skupiny (vylosovali jsme si opět tu těžší, stejně jako v pondělí) jsme změřili síly s nebezpečnými Dolními Bojanovicemi, které nás loni předčily v boji o třetí místo. Hrál se na tuto kategorii pěkný a kombinační florbal. Naše holky inkasovaly jako první. Poté jsme se po delší době konečně prosadili a vstřelili vyrovnávací gól. Takřka na konci zápasu se nám podařilo vstřelit vítěznou branku. 2:1 Tohle vítězství bylo dvakrát důležité, protože náš další soupeř, domácí Pohořelice, byl jasný favorit celého krajského finále.

V souboji s jasným favoritem z Pohořelic se nám podařilo dát úvodní gól. Soupeř měl však extrémně nebezpečný útok. Disponoval třemi hráčkami s vynikajícími individuálními schopnostmi a trestal každou naši chybu. Jelikož jsme v podstatě neměli nikoho na střídání (vinou chřipek) byli jsme rádi za výsledek 2:6.

semifinále jsme měli jasný úkol abychom si splnili náš dnešní cíl – získat nějakou medaili - tedy zdolat vítěze druhé skupiny – nejlepší tým z Brna. Naše holky diktovaly hru, hrály florbal, soupeř ale několikrát nebezpečně unikl (chyběla nám rychlost) a vedl již 2:0 a poté 3:1. Opět infarktový zápas – nakonec jsme bojovností srovnali na 3:3. Rozhodnout měly tedy nájezdy. Naštěstí se nám podařilo zvítězit, jinak by snad neexistovala spravedlnost. V tomto zápase jsme totiž byli zcela jasně lepší! Medaile tedy byla jistá. 4:3 po s. n.

Ve finále nás domácí Pohořelice totálně rozmetly, dařilo se jim takřka všem, nám zase takřka nic. Výsledek nebyl důležitý. Skvělé druhé místo v kraji nás ohromně těší. Ve všech ročnících se nám zde podařily tyto výsledky (2., 5., 4. a letos opět 2. místo). Skvělá bilance pro školu s necelými 150 žáky.

Všem holkám i trenéru Hálovi velký dík za další skvělý výsledek i zážitek!

Náš tým: Nikola Danielová, Ivana Hofferíková, Michala Svobodová, Martina Urbánková, Tereza Krčková, Kateřina Vokálová a Jitka Kurdiovská.

Fotogalerie

Tomáš Mottl