Naši žáci v rámci SK Sever Brno pátí na MČR v coachballu!

Mistrovství ČR v coachballu 2019

20. – 22.9. 2019, Kostelec nad Orlicí

Na MČR si vybojovalo účast 15 nejlepších týmů z 5 divizí coachballové ligy. Tím šestnáctým byli pořádající Klackaři Kostelec. Celkově se jednotlivých divizí v ročníku 2019 zúčastnilo 28 týmů!

Naše družstvo SK Sever Brno vyhrálo svou divizi Morava. Zde jsme sváděli boje o jednotlivé turnajové vavříny vždy s týmem Hit Opava. Tři turnaje jsme vyhráli my, dva zase Opava.

Na MČR byly vytvořeny čtyři skupiny po čtyřech týmech. V naší skupině B jsme měli soupeře z Chomutova, Merklína a Tempa Praha.

Naším cílem bylo vyhrát skupinu a jí t přímo do čtvrtfinále na relativně slabšího soupeře.

Hned v pátek po příjezdu jsme začali plnit náš plán. V prvním zápase s Chomutovem jsme soupeři nedali šanci. Oproti našim tradičním prvním zápasům na turnaji jsme tentokrát začali pálit hned od začátku. A pořádně ostrými náboji. Zaznamenali jsme několik home-runů a soupeře jsme vypráskali v poměru 14:1!

Druhý zápas s na první pohled slabším Merklínem, který měl ve svém základu většinou holky, byl naprosto rozdílný. Jako noc a den. Nedařilo se nám pálit. Když už, tak to byly pověstné lufty přímo do rukavic merklínského zkušeného zadního pole. Zápas otáčíme až ke konci utkání na konečných 10:7. Uff!

Jdeme se ubytovat, tak jako loni do místního kempu. Dáme večeři. Večer a v noci je poměrně velká zima. Děti mají konečně dovoleny mobily a tak jsou spokojené :)

Druhý den ráno nás čeká poslední soupeř skupiny – a jasně nejsilnější, Tempo Praha. Tento tým byl vlastně vítězem coachballové ligy divize Sever a tak bylo jasné, že to bude těžký boj.

Zápas se nám opět nedaří pálkařsky, snad ještě hůř než s Merklínem. Soupeři stačí průměrný výkon na vítězství 10:2 a vyhrává skupinu B. Troufám si tvrdit, že v dalším průběhu turnaje a s našimi pomalu rostoucími výkony bychom budoucí bronzový tým porazili.

Bylo tedy jasné, že nás čeká „opravný“ zápas. Tedy osmifinále. Nechceme rozhodně hrát o 9. – 12. místo! Naším soupeřem se dle vývoje v další skupině stanou silní Žraloci Ledenice.

Ale podobně jako v prvním zápase s Chomutovem předvádíme naprosto famózní výkon. Žraloci tomu sami nemohou uvěřit. Pálíme jeden home-run za druhým, obrana hraje precizně bez errorů, celý tým šlape. Výsledkem je přesvědčivé vítězství 17:5 a postup do čtvrtfinále!

Jak jsem psal dříve, cílem na začátku bylo první místo ve skupině. To se nestalo a tak nás ve čtvrtfinále čekal vítěz skupiny D – náš starý známý Hit Opava!

To, že jsme je letos čtyřikrát porazili a oni nás jen dvakrát tady nic neznamenalo. V zápase byl vidět úžasný coachball. Týmy pálily jako o život. Tolik home-runů snad v žádném jiném zápase nepadlo. Bohužel, Opava jich dala více než my a to rozhodlo. Po nervydrásajícím a nádherném zápase prohráváme 12:13 a zítra budeme hrát „pouze“ o 5. – 8. místo.

Rozhodně to nebyl nás nejlepší výkon na turnaji. S Chomutovem nebo Ledenicemi jsme hráli mnohem lépe, ale nedá se nic dělat. Dnes to byl poslední zápas. Je potřeba si odpočinout a zítra namotivovat děti do dalších bojů.

Už večer víme, že naším prvním soupeřem v bojích o 5. – 8. místo budou Pasos Pardubice. Tento tým hrál s námi loni v divizi a byl velmi silný. Také letos vyhrál svoji divizi, takže ambice měl stejně jako my asi vyšší. Naši hráči se pomalu rozjížděli. Pasos byli dlouho ve vedení. Poté se ovšem ukázalo, že je náš tým mnohem kompaktnější, více pálí, dělá méně chyb v obraně. Vítězíme 12:5 a míříme do boje o 5. místo!

V něm nás čeká vynikající soupeř. Baseballisté Sabat Praha. Viděli jsme je v jiných zápasech a tento tým šlape velice dobře. Je sehraný a stejně jako my si asi zasloužil hrát o vyšší příčky. V zápase jde Sabat do vedení 2:0. Utkání je dlouho vyrovnané, několikrát jsme svědky precizní obrany na obou stranách. I dvojauty jsou k vidění. Až v druhé polovině utkání ukazujeme převahu na pálce a stáčíme vývoj na svoji stranu. Vítězíme vysoko 9:2.

Náš nejlepší výkon jsme si schovali na poslední utkání. Náš výkon v tomto zápase dokázal, že jsme o medaile mohli a měli hrát.

Tak jako loni tedy obsazujeme konečné páté místo na MČR v coachballu. To letošní je však cennější, protože loni šlo o Open MČR kam se stačilo přihlásit. Letos tady byly samé dobré týmy které si museli na finálový turnaj vybojovat účast.

Náš přemožitel Hit Opava nakonec medaili neslavil. Prohrál utkání o finále s Joudrs a také o třetí místo s Tempo Praha. Dva týmy z naší moravské divize tedy končí na pěkných příčkách i když toužili po vyšších.

Letošní tým měl rozhodně navíc. Nicméně, za některé předvedené výkony musíme naše hráče pochválit. Konkurence, zejména ta pražská, je obrovská. V další sezoně dojde k výraznému odlivu hráčů r.n. 2008 a uvidíme, jak se bude dařit. Současná generace 2008 a 2009 však určitě ukáže své kvality v další kategorii - žákovské.

Ještě to není úplně jisté (čeká nás finálový turnaj žáků) ale zdá se, že právě v kategorii coachball bude mít SK Sever Brno letos nejvyšší umístění v rámci ČR. Páté místo je krásné.

Součástí týmu SK Sever Brno ze Šitbořic byli: Dan Mottl, Sam Němeček, Jáchym Franěk, Šimon Daniel, Dominik Bajcsi, Lukáš Lejska.

Výsledky na turnaji

Celkové pořadí MČR

Fotogalerie