Na MČR v coachballu pátí!!!

Mistrovství ČR v coachballu

21. – 23. 9. 2018, Kostelec nad Orlicí

Naši žáci jak známo pravidelně nastupují za SK Sever Brno v různých softballových soutěžích. 5 hráčů naší školy si svými výkony vysloužilo účast na největší akci v jejich věkové kategorii - mistrovstí ČR v coachballu. Jde o formu softballu, kdy nadhazuje svým vlastním hráčům sám trenér!

V pátek 21.9. vyrazila takřka polovina týmu a všichni koučové na Open MČR v coachballu do Kostelce. Někteří hráči se rozhodli až pro sobotní příjezd. Po nočních vydatných deštích jsme v 9:30 druhého dne nachystáni již v plném složení 13 hráčů na hřišti.

Měli jsme celkem 5 trenérů což byl vítaný luxus. Jeden z hráčů se zranil již před začátkem turnaje, takže jsme měli k dispozici 3 hráče na střídání.

V prvním zápase čelíme starým známým Pasos Pardubice. Ty přijely v plné sestavě a od začátku diktují tempo hry. Naše pálka na začátku turnaje spí a soupeř nás zcela přejede 20:4! Naštěstí zápasy ve skupinách jsou pouze rozehřívací. Nastupujeme ve skupině D. Jsou čtyři skupiny po třech týmech. Celkem tedy 12 účastníků.

Ve druhém utkání naší skupiny se střetneme se Sabat Praha. Utkání je od začátku velmi vyrovnané. Dlouho poté drží na stavu 6:6. Soupeř z Prahy však nakonec zabere a utkání končí 7:10 v náš neprospěch.

Ve skupině jsme tedy poslední, ale je jasné, že zápas o vše nás čeká v následujícím klání. Shodou okolností s domácími Klackaři Kostelec. Tento tým jsme stejně jako Pardubice potkávali celý rok v coachballové lize divize východ. V nejdůležitějším utkání předvedeme svůj zatím nejlepší výkon. Naše pálka je velmi silná, předvedeme několik velmi dlouhých odpalů. Obrana je zápas od zápasu lepší a nedovolí soupeři příliš skórovat. Výhra 11:4 rozhoduje o tom, že máme pořád šanci na medaili.

Dalším, posledním, sobotním sokem jsou však Eagles Praha, kteří do té doby vyprášili 27:0 Radotín a 15:0 Snails Kunovice! Soupeř rozhodne hned v první směně. Další jsou však již mnohem vyrovnanější a myslím si, že Eagles trochu musel znejistět náš dobrý výkon. Na tohoto soupeře však nestačíme. Zaznamenáváme 2 čestné body a prohráváme 2:9.

Tento výsledek rozhodl o tom, že zítra se popereme o 5. – 8. místo.

Na neděli silně přituhuje a ráno jsme docela zmrzlí. Tento den však předvedeme asi 2 nejlepší výkony za celou sezonu!

Nejprve nastupujeme proti Snails Kunovice. Další soupeř z divize východ. Snails mají velmi nadějný mladý tým. Vztahy mezi našimi týmy jsou také velmi dobré. Zápas je ozdoben mnoha krásnými softballovými momenty. Předvádíme skvělé výkony jak na pálce tak v poli. Kunovice jdou do vedení až 6:2. Pak však začneme od druhé směny sázet body (hraje se na 6 směn) a nakonec zcela otočíme na 10:6 a zahrajeme si tak o 5. místo!

Čeká nás poslední soupeř. Piranhas Beroun. A každý tým chce zakončit své účinkování na turnaji výhrou!

Piranhas však na turnaji porazili velmi dobré týmy – naše přemožitele Sabat i Ledenice!

Tento zápas zapíšeme jako jeden z nejlepších v rámci SK Sever. Týmy jsou velmi vyrovnané. Naše obrana se od počátku turnaje velmi zlepšuje. 5 koučů na střídačce je znát. Tým šlape jako pověstné švýcarské hodinky. Stav je dlouho vyrovnaný 1:1. I dlouhé odpaly jsou lapeny perfektními obranami. Dle mého jsme na turnaji nenašli lépe zorganizovaný tým než jsou právě „piraně“ z Berouna. Soupeř ke konci utkání odskočí na 1:3 a dle vývoje zápasu nic nenasvědčuje tomu, že bychom na něj mohli vyzrát. Věříme však v úspěch až do konce.

Dohrávka šesté a poslední směny je obrovským zážitkem jak pro všechny hráče, tak i pro trenéry. Za stavu 1:3 se dvěma auty jde na pálku málo zkušená Míša evidentně hodně nervózní. Kdo by nebyl? Míša však trefuje životní odpal a posouvá stav na 2:3. Na pálku jde  Verča (věkem ještě teeballistka) a předvádí neuvěřitelnou bombu hned z prvního nadhozu. Stahuje vítězné dva body a propuká nefalšovaná euforie a veselí.

V neděli jsme stoprocentní. Vítězíme v obou zápasech a končíme tak v obrovské konkurenci na MČR na krásném 5. místě!

Turnaj nakonec ovládají Joudrs Praha, když si ve finále celkem překvapivě hladce poradí s do té doby suverénními Eagles Praha.

Po slavnostním ceremoniálu se všichni velmi šťastní rozjíždíme ke svým domovům.

Je třeba poděkovat hráčům za skvělé výkony, rodičům za podporu a trenérům za jejich skvěle odvedenou práci!

Členy 5. nejlepšího týmu v ČR jsou z naší školy: Míša Nečasová, Dan Mottl, Ema Vozdecká, Sam Němeček a Dominik Bajcsi.

Tomáš Mottl

Výsledky na turnaji

Celkové pořadí

Fotogalerie