MČR ZŠ v teeballu 4. a 5. tříd - 4. místo!

Mistrovství ČR v teeballu ZŠ pro žáky 4. – 5. tříd

Středa, 29.5. 2019, Praha Eagles

Před vyvrcholením softballové školní sezony to s počasím vypadalo dramaticky. V úterý celý den silně pršelo a bylo otázkou jak budou o den později vypadat hřiště na Eagles, kde se akce konala.

Druhý den jsme se vypravili na velmi náročnou cestu do Prahy. Ráno 5:15 auty s rodiči směr Brno, Dolní nádraží, odsud 6:37 do Prahy. V Praze ještě metrem a pak autobusem. Kolem 10 h jsme byli na místě a měli jsme zhruba 40 minut na přípravu.

Začalo se trochu později, protože hřiště byla samozřejmě pod vodou. Hrací plocha se tak přesunula do zadního pole na trávu. Největší peckou bylo, že první meta nebyla dvojitá a že někteří hráli dokonce bez helem. Také středový kruh nebyl vždy vyznačený. Diskutabilní podmínky pro MČR. No, ale celkově to měli všichni stejné. Hrálose bohužel míčem 11“ i když celý rok hrajeme s 9“. Odpaly tomu odpovídaly. Tyto větší míče tolik nelétají a mladším dětem se s nimi hůř hází.

V naší skupině jsme se nejprve utkali s Pastvinami Brno. Hlavním favoritem. Ti před týdnem vyhráli školní MČR v beeballu. Tedy soutěž která byla loni až do 5. třídy, letos jen do třetí. Jelikož se právě soutěž rozdělila na 1. – 3. a 4. – 5. bylo také na MČR v teeballu méně týmů. V prvním zápase absolutně nestačíme na pozdějšího vítěze Pastviny Brno. Soupeř prakticky v obraně nechybuje. V útoku umí ze stativu pálit přesně do mezer a konečné skóre 0:13 hovoří za vše. Proti Pastvinám si však „neškrtl“ nikdo.

Nezbývalo než porazit ve druhém a posledním zápase tříčlenné skupiny A ZŠ Jižní Praha. Ta měla ve svém družstvu několik hráčů hrající závodně tak jako my. Zápas to byl velmi vyrovnaný, i když ze začátku se dostala Jižní do vedení. Po druhé směně až na 7:3. Pak jsme však zlepšili obranu a postupně skóre dotahovali. Po 4. směně 7:7. V 6. směně v dohrávce otáčíme na 11:10. Stačí udržet. Uděláme 1 aut. Pak druhý a nakonec zcela nezkušený catcher tečuje běžce soupeře ze 3. mety a vyhráváme.

Jsme tedy na druhém místě a to znamená, že nás čeká semifinále a pak boj o medaile. První cíl tedy splněn. Nehrát o poslední příčky. A navíc bonus – Šitbořice poráží Prahu! Jak to zní?

Naším soupeřem v semifinále jsou však kamarádi z naší školní ligy ZŠ EP Brno a tedy i spoluhráči několika našich žáků z SK Sever Brno. Nedá se nic dělat.

Utkání je dvě směny vyrovnané, vedeme 2:1. Pak však Brno zaútočí, uděláme několik zbytečných chyb. Možná pramenících už také z únavy, hraje se skoro bez přestávky. Soupeř dá ve 3. směně 4 body a v páté 6 a je rozhodnuto. Dnes nepálíme nix extra. Nakonec prohráváme 5:12 a budeme bojovat o 3. místo.

Hned bez pauzy nastupujeme v souboji o třetí místo se ZŠ Dolákova (farma Joudrs Praha). Zde úřaduje skvělá spojka. Hráč který je schopný doběhnout neuvěřitelné míče. Hraje takřka všude ať pálíme kamkoliv. Tento nadstandardní hráč rozhoduje celé utkání. Doláková pomalu přidává bodíky až na konečných 7:1 a jsme tedy po roce opět bramboroví. Na rozdíl od loňského roku však dle mého zaslouženě.

Zatímco loni jsme doplatili na těžkou skupinu a systém, kdy druhý tým v tabulce již nemůže jít do boje o medaile, letos jsme na lepší než čtvrté místo v této konkurenci asi neměli. Máme alespoň radost z úspěchu ZŠ EP Brno, kteří si zahráli finále s Pastvinami a získali cenný stříbrný kov.

Velkým úspěchem klubu SK Sever Brno a jejich trenérů tedy je, že již všechny tři školy, které dodávají hráče tomuto klubu pro softball již mají nějakou medaili z MČR. V roce 2017 Šitbořice bronz, v roce 2018 Šlapanice bronz a letos ZŠ EP Brno stříbro!

Myslím si, že i čtvrté místo je skvělou reprezentací naší školy v našem hlavním městě a na softballové mapě. Šitbořice už v Praze dobře znají!

Moc děkuji hráčům za předvedené výkony. Jmenovitě: Filip Konečný, Dan Mottl, Sam Němeček, Patrik Rusňák, Jáchym Franěk, Dominik Bajcsi, Lukáš Lejska, Šimon Daniel, Vendelín Boian, Tobiáš Konečný, Nela Vozdecká, Ondra Pažický.

Opravdu si mákli. 4 zápasy a úmorné cestování. Také bych chtěl poděkovat rodičům kteří nás doprovázeli a také těm kteří nás brzy ráno vezli do Brna na vlak a pozdě večer z Brna do Šitbořic.

Pracujeme dál a příští rok doufáme ve vrchol - medaili. Většina hráčů bude v hraniční páté třídě!

Výsledky na turnaji

Celkové pořadí MČR

Fotogalerie