LVK Němčičky 2019

Lyžařský výcvikový kurz Němčičky

V termínu 4.-8. 3. 2019 se někteří žáci 1. a 2. třídy ZŠ a pár dětí z MŠ v Šitbořicích zúčastnilo lyžařského kurzu v Němčičkách. Instruktoři byli tradičně učitelé ze ZŠ spolu s paní ředitelkou. Jako pomocníci jezdili dobrovolníci z 8. a 9. třídy. Jezdili jsme lyžovat vždy na celé dopoledne. Na kurzu jsme byli rozděleni na lyžaře pokročilé a lyžaře začátečníky. Pokročilé lyžaře zdokonaloval v lyžařských schopnostech pan učitel Mottl a v úvodu kurzu i paní ředitelka Ondroušková. Lyžaře začátečníky si rozdělily paní učitelky Rýznarová, Novotňáková a Staňková. Podmínky pro lyžování byly opravdu náročné, protože teplota byla po celý týden vysoko nad nulou a sníh doslova mizel před očima. I tak se s tím všichni  poprali a bojovali, aby se toho co nejvíce naučili. Vrcholem týdne byly závody ve slalomu. Lepší lyžaři jej absolvovali na velkém svahu, ti méně zdatní v lyžařské školce. Odměnu si na konci ale zasloužili všichni, nejen ti nejrychlejší.

Věříme tomu, že kurz se žákům líbil a i přes náročné podmínky se zdokonalili v lyžařských schopnostech.

Fotogalerie

Mgr. Lucie Staňková