Kolisté ze ZŠ mistry ČR!

Velký úspěch šitbořické kolové

 

V sobotu 28.9. 2013 se dočkali příznivci šitbořické kolové velkého úspěchu.

Žákovská dvojice Martin Drabálek a Štěpán Urbánek startovala na mistrovství České republiky v Brně. Favoritem turnaje, do kterého se kvaliifikovalo 8 družstev bylo družstvo Zlín 1, které vyhrálo finále Českého poháru, které se konalo v červnu letošního roku. Kluci ukázali, že na turnaj byli kvalitně připraveni a jednoznačně porazili všechny účastníky mistrovství kromě již vzpomínaného družstva ze Zlína. Tento zápas skončil remízou 2 :2, když Martin Drabálek vyrovnával 30 sekund před koncem zápasu…. Bitva o mistrovský titul pokračovala penaltovým rozstřelem. První série skončila nerozhodně 1:1 a poté následovaly již jednotlivé penalty. Hráč Zlínu minul a Martin Drabálek nekompromisně prostřelil zlínského brankáře. Šitbořická výprava mohla začít slavit trochu neočekávaný zisk titulu „Mistr ČR“. Za úspěchem stojí kvalitní příprava zejména v prázdninových měsících a také výrazné zlepšení herní úrovně Štěpána Urbánka, který se „dotáhl“ na Martina Drabálka. Tato dvojice pokračuje v žákovské kategorii i v následující sezoně… Mistrovský titul v žákovské kategorii je pro šitbořický oddíl kolové již 6. v pořadí.

Robert Zvolánek