Halloween na ZŠ Šitbořice

31. 10. jsme si v hodinách angličtiny připomněli svátky, které se v tomto období slaví v různých koutech světa. Povídali jsme si o Halloweenu, což  je anglosaský lidový svátek, který se slaví den před křesťanským svátkem Všech svatých, většinou v anglicky mluvících zemích. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu     s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu ) a „koledují“ o sladkosti.  I někteří naši žáci přišli do školy v maskách nebo namalovaní, což dokreslilo atmosféru Halloweenu.  Hodiny AJ jsme si zpříjemnili hrami i sladkými dobrotami.  Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané             jack-o'-lantern. Takové dýně jsme s žáky vyřezávali již v září na „Dýňácích“.  Těšíme se na další svátky!

Fotogalerie

Lucie Kačurová