Exkurze - stáje v Uherčicích a výroba kytar Furch ve Velkých Němčicích

Dne 28. 5. se k příležitosti Dne dětí vypravili žáci 2. stupně na zajímavý výlet do Velkých Němčic a Uherčic.

Dívky navštívily stáje v Uherčicích, kde nás provedla příjemná paní a popovídala nám o stájích a o koních vše zajímavé. Pak jsme se mohly na koních i projet. Dokonce neodolaly ani naše paní učitelky. Měly jsme se sice ještě podívat do bažantnice, ale koně nás natolik zaujaly, že jsme se ve stájích zdržely celou dobu.

 

 

Hoši navštívili fabriku FURCH, která vyrábí kytary a mandolíny. Celou výrobou kytar nás od začátku až do konce provedla příjemná paní. Tato firma vyrábí kytary ručně a rozváží je do celého světa. Exkurze po této fabrice trvala zhruba hodinu a půl. Potom nám zbyl čas, tak jsme šli hledat hřiště, kde bychom si mohli fotbalem zkrátit čekání na autobus s děvčaty.

 

Celá akce i počasí se vydařilo. Za 2. stupeň Ivana Novotná a Zdeněk Lengál, 9. třída

 

Fotogalerie