Exkurze do zemědělského družstva

Dne 16. 10.  se 3. a 7. třída vydala na exkurzi do místního zemědělského družstva navštívit kravín. Byli jsme překvapeni, jak je v kravíně vše automatizované. Podnik ZEMAX Šitbořice a. s. byl v pořadí druhým českým zemědělským podnikem, který v roce 2004 nainstaloval a zprovoznil 2 dojicí roboty. Nyní jsou v provozu čtyři dojicí roboti, které jsme si mohli prohlédnout. Čekali jsme i na automatický přihrnovač krmiva, který kravičkám přihrnuje čerstvé krmivo. Žáci si mohli pohladit nejen dojnice, ale i malá telátka nejrůznějšího stáří. Nejvíce děti zaujala telátka stará 1 i více dní. Celou exkurzí nás provázela zootechnička paní Řežábková, které za její ochotu, vstřícnost a především odbornost děkujeme. Těšíme se, že se do kravína zase někdy podíváme.

Fotogalerie