Exkurze do Bratislavy

Exkurze do Bratislavy

Letos 24. 10. jsme se v rámci poznávání okolních hlavních měst podívali do další metropole. Žáci 2. stupně pod vedením zkušené průvodkyně, dozorem svých třídních učitelů a s trpělivým a zkušeným panem řidičem vyrazili v 8 hodin směr Hustopeče a dálnice do Bratislavy.

Tam jsme si všichni prohlédli podzimní ZOO, v níž určitě stál za pozornost majestátní a fotografy zjevně milující lev a také nový pavilón opic. Dalším bodem programu byl Slavín, velké pohřebiště sovětských vojáků z 2. sv. války, leží jich zde více než 6000. Z tohoto návrší je krásný pohled na celou Bratislavu, proto sem turisté často směřují.

A odsud už jsme se vydali na bratislavský hrad. Vykouklo i sluníčko, takže výhled na Dunaj a novou část města byl hned veselejší. Bratislavský hrad se od Pražského dost liší, je to mnohem menší komplex, nenajdeme zde ani kostel nebo křivolaké uličky. To všechno nás čekalo ve starém městě.

Na závěr výletu ještě nutné občerstvení a nákup suvenýrů a po 17. hodině jsme vyráželi směr Česká republika.

Fotogalerie

Mgr. Božena Pažická