Druhé místo našich žáků ve finále Českého poháru v kolové!

Finále Českého poháru v kolové

Mladí kolisté Šitbořic Martin Drabálek a Štěpán Urbánek.

Oddíl kolové v Šitbořicích uspořádal v tamní sokolovně finále českého poháru žáků v kolové.

Do finálového turnaje se kvalifikovalo sedm nejlepších družstev z České republiky. Patřila mezi ně i nadějná šitbořická dvojice Martin Drabálek- Štěpán Urbánek, takže domácí diváci měli komu fandit.

V průběhu turnaje šitbořické družstvo, stejně jako druhý favorit turnaje ze Zlína, jednoznačně vyhrával svoje zápasy, což dokazuje výsledné skóre obou družstev.

„Dalo se již předem očekávat, že poslední zápas turnaje právě mezi těmito družstvy bude vrcholem celého finálového turnaje," předjímal jeden z trenérů klubu Robert Zvolánek vývoj celé sportovní akce.

Šitbořičtí mladíci začali skvěle. Po výtečném brankářském zákroku a následné střele přes celé hřiště do prázdné branky zajistil Martin Drabálek vedení pro domácí tým.

„Bohužel pro nás, následovaly technické chyby oceněné trestnými údery, které zlínští střelci s jistotou proměnili. Tím se minutu před koncem zápasu odpoutali od domácího týmu rozdílem dvou branek," popsal rozhodující zápas domácí funkcionář.

Závěrečný tlak domácího týmu stačil pouze na korekci výsledku, přesto neodvrátil prohru nejtěsnějším rozdílem v poměru 3:4.

„Výsledek je pro náš domácí tým malým zklamáním, ale kluci nám aspoň ukázali, na co je nutné zaměřit tréninkové úsilí, aby umístění na zářijovém mistrovství republiky bylo co nejlepší," dodal Zvolánek.

Konečná tabulka finále českého poháru:
1. Zlin-Prštné 1 21 45:4
2. Šitbořice 18 55:6
3. Svitávka 15 23:21
4. Favorit Brno 12 14:18
5. Zlin-Prštné 2 9 19:28
6. Chrastava 4 12:33
7. Plzeň 4 11:34

zdroj: https://breclavsky.denik.cz/ostatni_region/mladi-koliste-ze-sitboric-brali-ve-finale-poharu-druhe-misto-20130603.html