Divadlo na téma - Karel Čapek

Divadlo na téma – Karel Čapek

Ve středu 23.1. nás ve škole navštívilo divadlo z Hradce Králové, které u nás nebylo poprvé. Připravili si pro nás téma: Z Devatera pohádek Karla Čapka. Představení si užil jak 1. stupeň, tak i žáci z 2. stupně.

Děti 1.-4. třídy se pobavily u pohádek Loupežnická a Tulácká. Vtipnou Loupežnickou pohádkou si žáci připomněli filmovou verzi pohádky Lotrando a Zubejda. Během poutavé a napínavé Tulácké pohádky spolu s herci pátrali po majiteli tajemného kufříku.

Žáci 5. - 9. třídy zažili průlet dramatickou a povídkovou tvorbou Karla Čapka. Byli svědky pokusů o vyznání lásky dívce Mimi (komedie Loupežník), s policistou a básníkem rekonstruovali průběh autonehody a viděli v praxi vznik asociací (povídka Básník), sledovali nezdařilé pokusy anarchisty Adama o stvoření nového světa a nadčlověka (drama Adam stvořitel) a na závěr si jeden z diváků zahrál v malé ukázce ze známé Dášeňky (ne, nehrál Dášeňku). Samozřejmě nesměla chybět ani část dramatu Bílá nemoc.

Fotogalerie

Mgr. Veronika Kokešová