Den dětí

Na Den dětí 1.6. škola připravila pro děti zábavné a naučné dopoledne. Na pozvání školy přijeli místní hasiči a policie ČR, kteří žáky seznamovali s výstrojí a výzbrojí zásahových jednotek a poskytli jim spoustu užitečných informací týkajících se bezpečí a zdraví. Chlapci a děvčata měli možnost si detailně prohlédnout hasičský vůz a vyzkoušet si jaké to je sedět za volantem, mít na hlavě hasičskou helmu, zastříkat si z proudnice a potěžkat si nástroje, se kterými hasiči pomáhají při záchraně. Stanoviště s policií ČR nabízelo nejen důležité informace, ale i možnost si obléci neprůstřelnou vestu, nasadit si pouta či potěžkat obušek a beranidlo. Na závěr nám policisté demonstrovali barevné dýmovnice a rozbušky, které používají při akcích zásahové jednotky. Celé dopoledne bylo zpestřeno trampolínou v tělocvičně školy, kde si každý mohl zaskákat. Trampolínu poskytlo sdružení Tom Sluníčko i s instruktory, kteří na vše dohlíželi.