Další kola softballových soutěží

Žáci se účastnili 2. turnaje Moravské ligy žáků dne 8.5. v Kunovicích. Na turnaji jsem osobně nebyl jelikož tuto kategorii jako trenér nevedu. Od nás ze školy se turnaje zúčastnili tři žáci: Filip Mrhálek, Dominik Šabata a Šimon Urbánek. Moravská soutěž je takovou přípravou na důležitější druhou ligu žáků. Turnaje se účastnili domácí Snails a to hned se dvěma družstvy a také Locos. Našim se nepodařilo porazit ani jednoho soupeře a skončili poslední. Dle trenérů je největší problém v nadhozu a pálce.

Kadetky si poprvé vyzkoušely dvoudenní 2. ligu. Opět v Kunovicích 12. a 13.5. Turnaje se účastnilo několik šitbořických strak: Jitka Kurdiovská, Sára Němečková a jako nejmladší Ema Vozdecká. Turnaj se holkám podařil o mnoho lépe než žákům. Ve skupině narazily na silné pražské kluby Joudrs B, Spectrum a Kotlářku Praha. Větsina zápasů byla velmi vyrovnaná. Holky například prohrály se Spectrum Praha a Kotlářkou pouze 7:8. Ve druhém dni se nám podařilo porazit Spectrum B a obsadili jsme pěkné předposlední sedmé místo. Vzhledem k tomu, že chyběla řada opor a 2. liga je pro nás novou soutěží, výsledky byly slušné. Z této soutěžě máme i fotky.