Barevný svět - den pátý: Evropa

Na nás druháhy v pátek čekala Evropa. My jsme ale nelenili a věnovali jsme se jí celý týden. Každý den jsme se něco nového dozvěděli a společně i ve skupinkách jsme vypracovávali úkoly. U mapy Evropy jsme si povídali o obyvatelstvu, restauracích, vodstvu, architektuře, památkách, průmyslu – hlavně autech, to se líbilo více klukům. Nám holkám se nejvíce líbily tance. Zatančili jsme si českou polku a potom jsme si zkusili po poslechu hudby z jiného kontinentu zatančit jako indiáni, domorodci z Austrálie, Číny, Japonska. Nám se ale nejvíce líbí naše evropská hudba. Taky jsme si zavzpomínali na prázdniny a ukazovali jsme si, kde všude jsme s rodiči byli. Uvědomili jsme si, že v každém státě jsou jiné zvyky, jiný jazyk, jiná pravidla, ale i přesto jsme si tam našli kamarády, aspoň na chvilku. V hodinách jsme si vyrobili španělské tanečnice i Lochnesskou příšeru, podívali jsme se na evropské stavby i zvláštnosti. Bavilo nás to a je to vidět snad i na fotkách naší třídy.

Dagmar Guráňová