Barevný svět - den druhý: Afrika

Afrika je třetím největším kontinentem na Zemi. Její rozloha činí přes 30 500 000 km².
V 55 afrických státech žije celkem přes miliardu obyvatel. Vzhledem ke složení obyvatelstva se Africe přezdívá „černý kontinent“. Tohoto světadílu se chopili žáci 3. ročníku v úterý a společně jsme s novým černým kamarádem Bambem prožili krásné a zajímavé úterní vyučování. Pomocí básničky jsme zjistili, že kamarád Bambo, je sice vzhledově odlišný, ale jinak se nám ve většině  podobá. V matematice jsme se snažili získat pro Afriku co nejvíce kapek čisté vody. Zahráli jsme si na archeology, kteří restaurovali nalezenou africkou masku. Společně jsme se zaposlouchali do rytmu bubnů a spirituálů a pokusili jsme se také zatancovat. Co k tomuto dnu více dodat? Den se nám velice vydařil, posuďte sami.

Monika Ondroušková