Atletická olympiáda

ZŠ Šitbořice měla v letošním roce tu čest pořádat atletickou olympiádu 1. stupně. V loňském roce vyhrála naše škola a tudíž jsme se stali organizátory třetího ročníku. Již samotné zahájení se neslo v duchu skutečné olympiády. Všichni nastoupení sportovci se zaujetím sledovali úvodní ceremoniál. Slavnostní ráz soutěže umocnily olympijské symboly: vlajka, hymna a běh se zapálenou pochodní. Zahájení olympiády podpořil i starosta obce, který přišel přivítat sportovce na jednu z největších sportovních událostí v regionu.

Dne 11.6.2010 se utkali nejzdatnější závodníci ze škol – Boleradice, Brumovice, Velké Němčice, Křepice, Nikolčice a Šitbořice. Žáci se utkali v disciplínách – skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 50 a 300 metrů. Všichni sportovci podali své maximální výkony. Přihlížející fanouškové vytvořili krásnou atmosféru mohutným sportovním povzbuzováním. Sportovci z každé školy vybojovali medailové umístění. Po celou dobu tohoto klání byla těsná vyrovnanost v bodovém hodnocení zúčastněných škol a o vítězi se rozhodlo v poslední disciplíně. Po součtu všech bodů se na prvním místě umístila se 134 body ZŠ Nikolčice, druhé místo obsadila ZŠ Velké Němčice se stejným bodovým ziskem a těsné třetí místo vybojovali žáci ZŠ Šitbořice se 133 body. Třetí ročník byl tedy neuvěřitelně vyrovnaný. Mezi školou na prvním až třetím místě byl rozdíl pouhý 1 bod a o vítězi nakonec musel rozhodnout větší počet vítězství ve všech disciplínách (Nikolčice 4, Velké Němčice 2)

Děkujeme všem organizátorům za zdařilý průběh akce. Všem sportovcům přejeme mnoho dalších kvalitních výkonů.