Atletická olympiáda 1. stupně 2013

Nikolčice, středa 18. 9. 2013

Již 6. ročník nejdůležitější sportovní akce pro žáky na 1. stupni ZŠ v našem regionu byl z původního červnového termínu přeložen kvůli špatnému počasí na září. Počasí nám příliš nepřálo ani dnes, ale závody se regulérně uskutečnily. Mohly se jich účastnit i děti ze 6. tříd, aby o tuto možnost nepřišly, ačkoliv již na 1. stupeň nepatří.

Letošních závodů se zúčastnilo 7 ZŠ: Nikolčice, Šitbořice, Velké Němčice, Těšany, Boleradice, Šakvice a Křepice.

Závodilo se ve velmi nízkých teplotách v běhu na 50 m, 300 m, skoku z místa (s rozběhem) a hodu kriketovým míčkem. A jak si vedly naše děti? Jako vždy výborně!

Největší úspěchy v jednotlivých disciplínách zaznamenali tito:

Katka Vokálová – 1. v hodu míčkem, 3. ve skoku a 3. v běhu na 50 m

Sára Němečková – 2. v hodu míčkem, 2. ve skoku, 2. v běhu na 300 m

Zdeňka Přibylová – 1. v hodu míčkem

Ale body přidali i ostatní: Jonáš Rozsíval, Vojtěch Zouhar, Jan Kurdiovský, Erik Doležal a Ludmila Halasová.

Když se nakonec všechny body sečetly, ukázalo se, že jsme třetí ze všech sedmi škol. Před námi skončily ZŠ Velké Němčice a vítězná ZŠ Nikolčice. Příští rok tedy olympiádu pořádají Velké Němčice jako druzí v pořadí.

Z našich dosavadních pěti účastí jsme 2x vyhráli, jednou byli druzí o bod za Nikolčicemi, jednou byli třetí o bod za Nikolčicemi a Němčicemi a letos tedy taky třetí.

Děkuji všem zúčastněným závodníkům, organizátorům, učitelům i dalším za příjemně strávené zářijové sportovní dopoledne.