75. výročí mobilizace

Ve čtvrtek 31. října si žáci 6. - 9. třídy prostřednictvím výukového programu připomněli významná výročí z historie naší republiky. Pan učitel Zdeněk Farkas pozval své kolegy z Klubu vojenské historie pány Andrýska, Adama a Šmákala, aby společně s ním v dobových uniformách a se zbraněmi názorně představili žákům složky „Stráže obrany státu“, jejíž příslušníci zabezpečovali v „horkých“ zářijových dnech roku 1938 neporušitelnost našich státních hranic. Žáci tak měli možnost zařadit do dějinných souvislostí události spjaté se zářijovou Mobilizací Československé armády a přijetím Mnichovské dohody, od nichž letos uplynulo právě 75 let. Zároveň se také seznámili s historií československého pohraničního opevnění a připomněli si i 95. výročí vzniku Československé republiky 28. října. Naši hosté nezapomněli ani na žáky I. stupně a také jim se o přestávkách ve třídách stručně představili.

Foto

Zdeněk Farkas