3. turnaj Moravské ligy žáků v softbalu = 2. místo!

Moravská softbalová liga žáků - 3. kolo

Kunovice, neděle, 29.5. 2016

3. turnaj Moravské ligy žáků se za velmi teplého dne konal v Kunovicích.

V prvním zápase jsme sice měli pomalejší rozjezd, když se Locos Břeclav dostala do vedení 1:0 po první směně, ale další průběh zápasu vyzněl zcela v náš prospěch. Náš tým zahrál perfektní softbal a v každé další ze dvou zbývajících směn přidal po třech bodech. Výsledkem byla přesvědčivá výhra našeho týmu v poměru 6:1.

Po hodině pauzy vyplněné zápasem domácích Snails právě s Břeclaví jsme se utkali s naším přemožitelem ze 2. turnaje – Predators Otrokovice. Navíc Otrokovicím jsme zapůjčili naše tři hráče, protože jich sami neměli dostatek.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Po dvou směnách 2:2. Obrany hrály skvěle. Našemu týmu se podařilo dát dokonce jeden homerun – odpal za plot. Poslední směna rozhodla. V ní jsme skórovali celkem třikrát. Na to soupeř po naší velmi vyspělé hře v obraně reagoval pouze dvakrát a zápas tak skončil naší těsnou výhrou v poměru 5:4. V zápase se představili čtyři hráči, kteří ještě nikdy Moravskou ligu žáků nehráli!

V posledním zápase a velkém finále dvou dosud neporažených týmů mezi námi a Snails Kunovice jsme čekali vyrovnaný boj. Kunovice však nic neponechali náhodě a hned první směna byla určující pro zbytek zápasu. Vedení soupeře 6:2 bylo fatální pro náš tým. Poté jsme zahráli výborné a rychlé dvě směny zejména v obraně. Naši hráči několikrát famózně zapálili proti nejrychlejšímu nadhazovači celého dne. Odpaly nám létaly těsně před konec zadního pole. Výsledek celého zápasu byl nakonec 8:2 ve prospěch Snails, kteří spravedlivě a zaslouženě vyhráli 3. turnaj v MLŽ.

Konečné druhé místo na turnaji nám však dává velkou šanci na obhajobu celkového druhého místa v soutěži z loňského roku, když jsme odskočili dnes třetím Otrokovicím -- zatím našemu největšímu rivalovi!

Softu zdar!

Výsledky na turnaji

Tabulka po 3. kole Moravské ligy žáků

Fotogalerie

Tomáš Mottl