3. místo na krajském finále v t-ballu ZŠ!

Krajské finále v t-ballu

Břeclav, středa, 20.5. 2015

Na krajské finále v t-ballu (softbal s odpalem ze stativu) základních škol a gymnázií  jsme jeli jako jasný outsider.

Důvod č.1: celý rok se připravujeme a hrajeme zápasy v softbalu (hra s nadhozem).

Důvod č.2: naši deváťáci se neúčatnili z důvodu školního výletu.

Přesto byl první zápas dne s domácím Gymnáziem Břeclav naprosto vyrovnaný. Nakonec rozhodla lepší pálka soupeře, který měl odpaly ze stativu natrénovány zřejmě více než my a také naše tradiční opory nepředvedly to co na tréninku. Výslekem byla prohra 11:16 což není v t-ballu žádná velká prohra.

Ve druhém zápase s baseballisty z Gymnázia M. Lercha Brno se úspěch nedal očekávat. Hráči 2x tak velcí jako ti naši o jejichž věku by se také dalo polemizovat nám nedali šanci. Své odpaly zkušeně umisťovali do zadního pole přesně mezi naše hráče. Až v poslední směně se nám podařilo soupeře zastavit třemi auty. Výsledkem byla jasná výhra soupeře.

Otázkou je, zda má smysl se účastnit krajského finále v jiném sportu (t-ball) než jaký hrajete v kole okresním (softball) a na který celý rok vlastně nejste zvyklí a netrénujete v něm. Je také potřeba uvést, že také z důvodu neúčasti našich nejstarších deváťáků jsme měli jasně nejmladší, nejmenší a nejméně zkušený tým!

Výsledkem však paradoxně je nejlepší úspěch v historii naší školy – 3. místo v jihomoravském kraji!

Tak příště zase na školní lize u nás – a hlavně – v softballu!

Fotogalerie

Tomáš Mottl