3. kolo Moravskoslezské softbalové ligy kadetů

Moravskoslezská softbalová liga kadetů

3. kolo, pondělí 1.5. 2017, Brno

Tak jsme se konečně dočkali! Ve sváteční pondělí na prvního máje se to stalo. Pořádali jsme první softbalový turnaj na svém domácím hřišti v Brně!

V trochu oslabené sestavě, bez dvou nadhazovačů, jsme se v prvním kládí utkali s minule absentujícími Otrokovicemi. Zápas jsme začali razantně s maximálními 6 body v první směně. Další směny již nebyly tak útočně laděny, ale my si celkem v poklidu udržovali náskok. Naše hra nebyla úplně ideální. Otrokovice i s našimi dvěma hráči v sestavě zlobily, ale nakonec jsme zvítězili 7:5.

V druhém zápase s nakonec jasně nejslabším Českým Těšínem jsme po dvou směnách vedli 12:3 a soupeři se navíc „podařilo“ vyautovat naše hráče pouze 1x. V tomto zápase jsme podali nejlepší výkon. Je však nutno poznamenat, že jsme marně vyhlíželi na minulém turnaji naším nadhazovačem nasázených 19 strike-outů. Těšín jsme deklasovali 13:3 a pomalu mířili k souboji o 1. místo na turnaji.

Jenomže poslední zápas se Snails Kunovice se nám hrubě nevyvedl. Soupeři se dařilo na co sáhl, za to nám absolutně nic – ani pálka, ani obrana, prostě nic. Po první směně byl stav ještě celkem příznivý – 2:0 pro Kunovice. Když už se nám podařilo dostat na mety, přišel nějaký zbytečný aut a bylo po nadějích. Výsledkem byl výprask 0:12 a naprosto strašný výkon. Zápas blbec.

No a co se nakonec nestalo? Se dvěma výhrami jsme skončili až třetí. Otrokovicím se totiž i s našimi čtyřmi zapůjčenými hráči, světe div se, podařilo porazit Kunovice a tak měly nakonec tři týmy 2 výhry a jednu prohru. Dostali jsme bohužel nejvíc bodů proti a skončili až třetí.

Vzhledem k výkonům na minulém turnaji v Břeclavi jde o zklamání. Hroutit se však nebudeme. Ještě nás před prázdninami čeká jedno kolo a budeme na něm chtít uspět!

Nakonec musím pochválit Toma Matýška, který se, jakožto věkem ještě žák, nezalekl výzvy hrát za starší kategorii a absolutně se neztratil. Naopak svým starším spoluhráčům se kolikrát vyrovnával!

Zúčastněné straky: Radim Viktorin, Jan Kurdiovský, David Nevídal, Adam Drabálek, Dominik Hejkerlík, Jonáš Rozsíval a Tomáš Matýšek.

Výsledky 3. kola

Celková tabulka po 3. kole

Fotogalerie

 

Tomáš Mottl