Předvánoční tvoření

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat celoškolní soutěž o nejkrásnější adventní věnec nebo výzdobu. Chtěli jsme děti naladit na dobu očekávání a těšení se na Vánoce a zároveň jim umožnit vytvořit samostatně něco, co tu atmosféru pak přenese i do jejich domovů. Záměr se podařil a všechno, co vzniklo, je opravdu práce dětí, někdy s malou dopomocí.

Do tvoření se nakonec zapojily téměř všechny třídy s učiteli a asistentkami, včetně přípravné, a v hodinách pracovních činností, výtvarných výchov i jiných předmětů vznikla spousta neuvěřitelně povedených a krásných věcí. Výtvory jsme vystavili ve vstupu do školy, aby se mohli pokochat i rodiče. A sami tak viděli, že vybrat nejhezčí výrobek rozhodně nebylo jednoduché.

Po hlasování nakonec děti vybrali jako nejkrásnější věnec Emy Viktorinové a Lucie Hanákové z 5. třídy.  Porota  učitelů a vedení školy udělila ještě tři ceny v každé třídě.