Předškoláci a přípravná třída v 1. A

Děti z přípravné třídy a předškoláci z MŠ přišly do 1. A, aby si vyzkoušely jednu hodinu pracovat jako opravdoví školáci. Ujali se jich naši prvňáčci, kteří jim celou dobu byli dobrými parťáky. Nejdříve jsme se všichni navzájem představili, děti si zahrály hru Xylofon, při které pojmenovávaly obrázky, určovaly první hlásku a prvňáčci písmeno zapisovali na kartu. Potom si zahrály Já mám, kdo má na geometrické tvary, předškoláci ještě zvládli vyplnit pracovní list. Děti z 1. třídy předvedly, jak už umí číst. Na závěr jsme si všichni zazpívali. Děti si odnesly dárek v podobě záložky, kterou pro ně prvňáčci vyrobili a velkou omalovánku.

Věřím, že se všem toto setkání líbilo a předškoláci se už těší k nám do 1. třídy.